«Євангеліє для гопників»: змінювати форму без зміни суті
Как настроить свои лидерские линзы на систему производительности
06.02.2017
Теплые дома в Марьинке: началась реализация проекта «Папа для Украины»
09.02.2017
Показать все

Історія німецької громадської думки відобразила Лютера як людину, що зробила великий внесок у розвиток народної культури. Він став реформатором літературної мови, музики, системи освіти.

Переклад Біблії Лютером і Реформація виявилися революційним моментом у переможній ході великої книги. До Лютера існувало вісімнадцять Біблій, надрукованих німецькою мовою. Але читання Писання ускладнювало те, що за часів Лютера не було єдиної німецької мови, країна говорила на безлічі різноманітних діалектів.

В основу свого перекладу Лютер поклав «саксонську канцелярську мову», і це було хорошим вибором. Він прагнув писати так, щоб текст легко розумівся простим народом. «Потрібно розпитувати матір в будинку, дітей на вулиці, просту людину на ринку, дивитися їм в рота, як вони говорять, і так само перекладати», – пояснював Лютер.

Наприкінці 2016-го українські протестанти заявили про передуючий рік Реформації. І цілком логічно, що для його успішної реалізації потрібні реформатори на кшталт Лютера. Яка їхня задача в сучасному розвиненому інформаційному світі? Лютер перекладав Біблію мовою і смислами своїх сучасників. Очевидно, що і сьогодні ми потребуємо доступної і незавуальованої церковними термінами істині.

З цим завданням успішно справляється громадський діяч Андрій Андрушків під час події від світової спільноти TED. Учасники цього руху вірять у те, що ідеї можуть змінювати світ. Чи не у це саме мають вірити сучасні реформатори?


Пропонуємо вам переглянути відео «Євангеліє для гопніків». У своїй промові випускник Українського католицького університету, магістр богослов’я та громадський діяч Андрій Андрушків розмірковує, чому церква, як один із найпотужніших інформаційних каналів, залишається осторонь того, що відбувається в суспільстві, і яка її роль у позитивних змінах в Україні.

Юлія Долматова
прес-служба Асоціації «Еммануїл»

 

Добавить комментарий