Види голодування та їхня користь для здоров’я
пережить насилие
Не жертва обстоятельств: как восстановиться после пережитого насилия
09.03.2019
піст Даниїла
Що таке піст Даниїла?
15.03.2019
Показать все
голодування

Голодування, зазвичай, супроводжується втратою ваги, що дуже корисно для людей із зайвими кілограмами. Хоча користь від голодування полягає не лише у схудненні. Воно також покращує роботу імунної системи, зменшує запалення, стабілізує рівень цукру у крові, знижує артеріальний тиск, надає травній системі можливість відпочити та відновитися, стимулює детоксикацію та допомагає побороти пагубні звички.

Важливо не забувати під час голодування пити багато води, аби уникнути зневоднення, яке може викликати, зокрема, головний біль. Вагітним жінкам та людям із проблемами зі здоров’ям (наприклад, серцевою аритмією чи захворюванням нирок),  краще утриматися від голодування.

Є багато видів голодування. Ви можете відмовитися від будь-якої їжі взагалі і регулярно пити лише воду. Та це доволі важко.

Є люди, які просто обмежують себе у калоріях, віддаючи перевагу виключно здоровій їжі. Саме таким є піст Даниїла. Нині він дуже популярний серед християн. Тут прослідковується зв’язок з старозавітнім пророком Даниїлом, який вживав лише сирі овочі. Піст Даниїла полягає у споживанні їжі у її природному вигляді, тобто овочі та фрукти мають бути свіжими.

Є голодування, які передбачають утримання від їжі один-два дні на тиждень, а в інші – регулярне харчування.

Окрім голодування та Даниїлового посту, існує також короткострокове голодування. Суть його полягає в тому, що ви не споживаєте їжі 18 годин, а їсте лише впродовж шестигодинного вікна. Таке шестигодинне вікно кожен можете обрати на свій розсуд. Наприклад, для когось оптимально буде їсти лише між 13:30 та 19:30.

Короткострокове голодування — це, напевно, найлегший спосіб голодування з усіх можливих. Та його користь для організму дуже відчутна. Хоча вищенаведений приклад харчування між 13:30 та 19:30 може викликати хвилю обурення серед тих, хто пропагує важливість сніданків на шляху до схуднення та хорошого здоров’я. Але такі люди завжди можуть обрати своє шестигодинне вікно харчування, наприклад,  між 9.00 та 15.00. Таким чином, сніданок буде збережений.

Можливо, вам буде важко в це повірити, та організмові після прийому їжі необхідно від шести до восьми годин для спалення цукру, що надійшов. Лише після цього запускається режим спалення жиру. Якщо ви часто їсте, і ваш організм постійно перебуває в режимі спалювання цукру, то ви ніколи не матимете шансу позбутися зайвого жиру.

Через якийсь період часу ви можете спробувати трохи «прикрити» своє вікно і їсти щодня лише протягом п’яти- чи чотирьохгодинного періоду.

Як свідчать численні дослідження, короткострокові голодування мають доволі позитивні наслідки для здоров’я, зокрема спостерігається збільшена чутливість до інсуліну та енергоефективність мітохондрій. А це уповілюнює процес старіння організму та запобігає захворюванням.

Цікаво, що короткострокове голодування має подібний вплив на організм, як фізичні вправи. Тому воно також допомагає протистояти стресу, хворобам та старінню, викликаючи клітинну стресову реакцію, в якій організм зміцнюється.

Крім того, доведено, що короткострокове голодування зменшує оксидантний стрес, тобто у клітинах зменшується кількість окисних радикалів. А це запобігає оксидативному пошкодженню клітин, яке безпосередньо пов’язане зі старінням та захворюваннями.

Ми бажаємо вам міцного здоров’я і пропонуємо вашій увазі добірку корисних матеріалів «Захисти своє здоров’я: 5 кроків для формування міцного імунітету», підготовлених компанією CBN – health.emmanuil.tv. Змінивши свій погляд на власне здоров’я, ви зможете убезпечити себе та захистити свій організм. 

 

Ексклюзивна пропозиція від CBN

Автор: Лорі Джонсон — медичний репортер новин CBN

Джерело: http://www1.cbn.com/health/health-benefits-and-types-fasting

Переклад: Вікторія Ширченко

Добавить комментарий