Що таке піст Даниїла?
голодування
Види голодування та їхня користь для здоров’я
14.03.2019
Вода
Напоїти спраглого: Як CBN Ukraine вирішує проблеми з водою?
21.03.2019
Показать все
піст Даниїла

Фрагмент із книги Крістен Феоли “Найкращий путівник до посту Даниїла” (англ. The Ultimate Guide to the Daniel Fast”). Використано з дозволу автора.

 

Типи голодування

Розмірковуючи про голодування, більшість людей одразу ж уявляє образ людини, котра не їсть впродовж кількох днів і п’є лише воду, бульйони та сік. Хоча існує багато різних форм голодування, серед яких виділяють чотири основні:

1. Цілковите голодування

2. Надприродне голодування

3. Голодування на воді

4. Часткове голодування

Цілковите голодування – це утримання від будь-якої їжі та рідини впродовж кількох днів. Саме такий тип голодування спробував апостол Павло після того, як Господь явився йому на шляху до Дамаску (Дії Апостолів 9:9). Інший приклад: коли цариця Естер послала звістку через Мордехая, просячи євреїв поститися разом із нею перед тим, як вона піде на зустріч із царем. Вона казала: “І не їжте, і не пийте три дні” (Естер 4:16).

Надприродне голодування передбачає утримання від будь-якої їжі та пиття протягом довшого періоду часу порівняно з цілковитим голодуванням. Називається воно надприродним, бо за такий період часу неможливо вижити без божественного розширення можливостей через Духа Святого. Наприклад, коли Мойсей не їв та не пив води впродовж сорока днів на горі Сінай, де він отримав Десять заповідей від Господа (Вихід 34:28).

Голодування на воді передбачає утримання від їжі на певний період часу та споживання лише води, фруктових і овочевих соків. У Біблії особливо не згадується голодування із вживанням води, та цей варіант обирає багато людей, особливо які голодують більше двох чи трьох днів. Цей тип голодування не потребує стільки зусиль від організму, як цілковите голодування. І, зазвичай, за такого голодування не існує небезпеки зневоднення, якщо вживати нормальну кількість рідини.

Під час часткового голодування певні продукти прибираються з раціону харчування на певний період часу. Пророк Даниїл дотримувався часткового голодування, коли шукав Господа. Його досвід сформував основу для посту Даниїла.

 

Піст Даниїла

Дотримання посту Даниїла передбачає виключення на двадцять один день продуктів, які людина вживає зазвичай. І це є свідченням поклоніння та посвячення себе Богові. Дозволяється вживати фрукти, овочі, цільнозернові злаки, боби, горіхи, насіння, олію. Рекомендується утриматися від споживання молочних продуктів, м’яса, цукру, усіх підсолоджувачів, дріжджів, рафінованої та технологічно обробленої їжі, продуктів, смажених у фритюрі, та твердих жирів.

Не потрібно бути надзвичайно духовною людиною, аби дотримуватися посту Даниїла. Він для будь-кого, хто прагне глибоких стосунків із Господом та хоче присвятити себе тритижневій духовній дисципліні посту як засобу досягнення зв’язку з Богом. Оскільки це часткове голодування, то, на відміну від цілковитого чи голодування на воді, тут допускається вживання багатьох продуктів. Тому саме з посту Даніїла варто починати практику голодувань. Хоча, якщо у вас є певні особливості організму чи захворювання, вам необхідно проконсультуватись із сімейним лікарем перед початком будь-якого типу голодування, включаючи піст Даниїла.

Рекомендації до сучасного посту Даниїла засновані на досвіді голодування пророка Даниїла. Його харчування варте наслідування через те, що саме його серце варте наслідування. У 1 та 10 розділах Книги Даниїла ми знаходимо те, як Даниїлова жага відшукати Бога привела його  до прагнення духовної їжі більше, ніж фізичної. А це, зрештою, і є підсумковим бажанням кожного, хто дотримується посту. Детальніше аналізуючи його дії та вчинки, важливо пам’ятати, що ми не намагаємося скопіювати меню Даниїла, а лише хочемо відшукати той дух, у якому він постився.

 

Даниїл 1: Десятиденне випробування

Книга Даниїла починається завоюванням. Вавилонський цар Навуходоносор оточив Єрусалим – столицю Юдеї, – взявши у полон царя Йоякима та пограбувавши Божий храм. Аби приєднати це нове придбання до свого царства, Навуходоносор забирає групу молодих ізраїльських юнаків з їхнього рідного краю служити в його палаці у Вавилоні, та не в якості в’язнів чи рабів. Навуходоносора цікавили таланти. Він обрав найкращих – молодих людей із заможних впливових сімей, які були також вродливими, розумними, сильними та потенційно успішними лідерами. Навуходоносор поставив свого головного начальника над цими хлопцями та наказав годувати їх впродовж трьох років, перш ніж вони почнуть служити цареві. Даниїл був одним із тих полонених царем молодих людей.

Щодня ці юнаки отримували їжу та вино із царського столу. Та Даниїл вирішує не оскверняти себе царськими стравами. Більшість дослідників сходяться на тому, що, напевне, меню включало їжу, принесену в жертву ідолам, та м’ясо з нечистих тварин, зокрема свинину. А те і інше було заборонено єврейськими традиціями харчування. Даниїл не повставав та не показував своєї впертості, відмовляючись вживати таку їжу. Він просто не хотів порушувати своїх переконань.

Даниїл попросив дозволу їсти лише овочі та пити лише воду. Царський начальник був прихильним до хлопця, але боявся гніву царя, якщо Даниїлові харчові обмеження призведуть до погіршення його вигляду на фоні інших юнаків. Тоді Даниїл підійшов до старшого начальника, який пильнував за ним та трьома його друзями, і запропонував такий експеримент: “Випробуй-но своїх рабів десять день, і нехай дають нам із ярини, і ми будемо їсти, та воду і будемо пити. І нехай з’являться перед тобою наші обличчя та обличчя тих юнаків, що їдять царську їжу, і згідно з тим, що побачиш, зроби зо своїми рабами” (Даниїл 1:12,13). Начальник погодився.

Після завершення цього десятиденного випробування Даниїл та його друзі виглядали здоровішими, так, ніби вони краще харчувалися порівняно з іншими юнаками, які їли з царського столу. Відтоді їх не змушували їсти царських наїдків, вони мали дозвіл споживати лише овочі. Біблія говорить, що тим чотирьом хлопцям, які сміливо стояли на своїх переконаннях, Бог дав знання та розуміння всіх видів літератури і навчання. Господь також дав Даниїлу особливу прозорливість і вміння розуміти сни та видіння (17 вірш).

У цьому уривку мене вражає найбільше, що Даниїл, перебуваючи у полоні ворогів, не перетворився на переляканого раба. Він знав, що відмова від царської їжі може мати для нього серйозні наслідки, та залишався вірним своїм переконанням, демонструючи непохитну віру в Бога. Хоча цей досвід технічно не можна назвати голодуванням, та важливо усвідомити, як він впорався із цією ситуацією, щоб ми могли краще зрозуміти ту людину, яка стояла за голодуванням, згаданим у 10 розділі.

Я можу лише собі уявити, скільки коштів витрачав цар на їжу, що подавали  Даниїлу та іншим хлопцям. Царський бенкет, напевно, не був схожим на жодну їжу, яку вони коли-небудь їли – перед ними було все най-найкраще. Навуходоносор вкладав час та ресурси у підготовку людей. Адже від був дуже зацікавлений у їхній силі та здоров’ї. Чи спокушала Даниїла смачна їжа, яка стояла перед ним? Можливо. У Біблії про це не згадується, тому ми не можемо знати напевне. Та ми точно знаємо, що, навіть якщо царська їжа і була для Даниїла спокусою, він зумів перед нею встояти.

Як Даниїл проходив через випробування, коли слідував за Господом, так і ви, безперечно, будете долати  труднощі. Диявол гніватиметься, що ви присвятили себе такому голодуванню, і він знаходитиме способи ставити пастки спокус на вашому шляху. Аби ворог вас не спіймав, необхідно підготувати себе до битви. Як радить 1 до Коринтян 16:13: “Пильнуйте, стійте у вірі, будьте мужні, будьте міцні”.

Я хочу спонукати вас знайти час, аби бути з Господом впродовж наступних двадцяти одного дня. Знаю, знаю: ви зайняті. Ми всі такі. Багато людей та багато справ зазіхають на ваш час. Інколи навіть здається, що ви просто не зможете все це поєднати. Пам’ятайте, що це піст, а піст передбачає жертовність.

Робіть усе можливе, аби зануритись у Слово Боже впродовж посту, та дотримуйтеся своїх обіцянок Богові. Після цього вас не переслідуватимуть сумніви, тривоги, розчарування чи страх. Ви перебуватимете у досконалому мирі Господньому, і вас супроводжуватиме істина. Крім того, це істина, яка вас звільняє, і якщо Син вас звільнив, то ви дійсно вільні (Івана 8:36)!

 

Даниїл 10: Видіння

Минуло багато років відтоді, як Даниїл потрапив юнаком у царський палац Навуходоносора. Тепер Даниїлу вже вісімдесят п’ять років і Господь продовжує відкривати йому Свої плани на нього через сновидіння. У Даниїлі 10 сказано, що Даниїл отримує видіння від Бога, яке так сильно його стривожило, що він ввійшов у стан горювання та посту. Бог дозволяє Даниїлу передбачити горе, яке спіткатиме євреїв за їхні гріхи, особливо за зруйнування Месії та відкидання Євангелія. Даниїл був дуже засмучений, йому було гірко за свій народ і за те, що йому доведеться пережити.

Біблія говорить, що він не вживав жодних страв, м’яса та вина впродовж трьох тижнів (вв. 2-3). У єврейському тексті слова “обрана їжа” – “чемда” та “лехем”, позначають те, що Даниїл відмовився від їжі, яку бажав. Більшість дослідників погоджуються, що такими бажаними продуктами, можливо, були хліб та солодощі. У Біблії англійської стандартної версії в Даниїлі 10:3 сказано: “Я не їв жодних делікатесів”, а інший переклад зазначає: “Я не їв жодної смачної страви” (Нова американська стандартна Біблія). Даниїл вживав просту їжу, необхідну для підтримки сил.

Впродовж цього посту Даниїл не зосереджувався на собі чи своїх потребах. Він був пригнічений та перебував у жалобі за людей, яких він любив. Було б добре нам перейняти таку молитву, просячи Бога за нашу сім’ю та друзів, під час дотримання посту. Нам, як і Даниїлу, дане знання про те, що їх чекатиме, якщо вони продовжуватимуть відкидати Божий дар спасіння. Вже сама ця думка має змусити нас стати навколішки перед Богом у палкій заступницькій молитві.

 

Автор: Крістен Феола

Джерело:http://www1.cbn.com/prayerandcounseling/the-daniel-fast-for-lent?fbclid=IwAR1anEHQeEZ_F77EsISaV4uq-L4XOpHn3qzRf2uVoyEpc7m641u7eW6K4eA

 

Переклад: Вікторія Ширченко

 

Добавить комментарий