Якби Лютер жив зараз, то писав би до твітера. Соціальні мережі Реформації •

Якби Лютер жив зараз, то писав би до твітера. Соціальні мережі Реформації

Христианское групповое мышление. Как быть?
19.11.2016
Роль церкви в период потрясений
23.11.2016
Показать все

Півтисячі років тому монах із містечка на німецькому кордоні прийняв виклик Імператора Священної Римської Імперії і Папи — могутніх людей того часу — і виграв. Розділив церкву, запустив найуспішнішу в історії медійну кампанію, вплинув на культуру і суспільство Заходу. 

В США три інституції святкуватимуть річницю Реформації. Кожна з виставок — в Манхетені, Атланті та Мінеаполісі – унікальна.

luther-ans-social-mediam9

Виставлятимуть сотні об’єктів: літургічний одяг, рукописи, сатиричні гравюри на дереві, один із шести видрукуваних примірників 95-ти тез Лютера, кафедру, за якою Лютер проповідував востаннє; особисті речі, як от подорожня ложка, глиняний пивний кухоль, а також археологічні знахідки — предмети побуту та іграшки Лютерового дитинства.

Багато експонатів ніколи раніше не демонструвалися за межами Німеччини. Більшість покажуть у США вперше.

Найважливіша мета всіх експозицій – продемонструвати як «Лютера майстерно використовував доступні йому медіа» для поширення своїх ідей.

luther-ans-social-mediam7Брошура Реформації

Брошури Лютера розповсюджувалися на ринках і каретами передавлися в інші міста, для неписемних їх читали вголос. «Якби Лютер жив зараз, то писав би до твітера», – каже д-р Емерлін.

«Ідеї Реформації перемогли через послання Лютера і образність, яка їх супроводжувала», – додає д-р МакКвілен. Друкарський станок і поєднання тексту та зображень — це було революційно.

Д-р МакКвілен сподівається, що виставка «Слово і зображення: Реформація Мартіна Лютера» пропонує точніший ясний погляд на далекоглядне і вражаюче використання Лютером медій. «Надто багато вигадок і легенд пов’язані з оприлюдненням 95-ти тез Лютера, — каже він, — але вони історично неточні».

luther-ans-social-mediam695 тез Лютера

У них не було нічого революційного. То була чергова подія із щоденного життя університету, каже МакКвілен. Документ складено латинською мовою для обговорення студентами-теологами, а не для пересічних осіб.

«Лютер писав пісні і першим уклав збірник християнських гімнів, який сприяв тіснішій участі вірян у богослужінні, — додає МакКвілен. – Проте найважливіший винахід Лютера  — розміру театральної афіші брошури з восьми-шістнядцяти сторінок, які друкувалися для розповсюдження».

luther-ans-social-mediam4

Реформаційні брошури Лютера поширювалися накладом 10 тис. в друкарнях 15-ти німецьких міст і їхніх околицях. Гострота послань Лютера і їхнє блискавичне поширення «розповсюдило Реформацію так масштабно і швидко», — каже доктор МакКвілен.

Він сподівається, що відвідувачі виставки підуть із розумінням масштабів організаційних зусиль Лютера і тим, що його успіх залежав не тільки від того, що він говорив, а і як він це робив.


Emmanuil.tv за матеріалами The New York Times

Комментировать

Добавить комментарий