Україна без сиріт

Альянс “Україна без сиріт”

Альянс «Україна без сиріт» – це всеукраїнський рух християн і українців, небайдужих до проблем дітей-сиріт. Місія Альянсу – оточити всебічною турботою кожну дитину-сироту, допомогти знайти люблячу сім’ю і попередити сирітство в Україні. Офіційно Альянс розпочав свою роботу в 2011 році, об’єднавши спільною метою церкви, а також громадські та благодійні організації.

Основна діяльність Альянсу спрямована на досягнення наступних цілей:

 • сприяти поширенню та утвердженню бачення «України без сиріт», залучаючи нових партнерів і учасників, забезпечуючи їх необхідними інструментами;
 • мотивувати і надихати церкви і суспільство на практичне служіння дітям та сім’ям, створюючи безпосередні можливості для його реалізації;
 • впливати на формування державної політики та громадської думки у сфері захисту дітей, популяризуючи християнські сімейні цінності та відповідальне ставлення до дітей.

За п’ять років існування Альянсу «Україна без сиріт» його учасниками стали 108 благодійних фондів, громадських організацій та церков, а також тисячі волонтерів по всій країні. Серед найбільших – Асоціація «Еммануїл», МБФ «Отчий дім», «Міжнародний Центр розвитку і лідерства», проект наставництва «Одна надія», Міжнародна місія «Агапе», БФ «Пілігрим», проект «Ти будеш знайдений» і багато інших, які десятиліття служать сиротам і розвивають благодійність в Україні.

Альянс «Україна без сиріт» також співпрацює з урядовими організаціями та органами державної влади. Зокрема, Альянс реалізує спільні програми зі службами у справах дітей Київської, Львівської та інших областей країни. Щорічно Альянс проводить проекти за участю Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти, Адміністрації президента України, а також обласних та міських адміністрацій. Важливим напрямком є робота з депутатами Верховної ради з розробки нових законопроектів та удосконаленню існуючої законодавчої бази в інтересах дітей та сімей. У кінці 2014 року посаду Уповноваженого президента з прав дитини посів один із засновників Альянсу «Україна без сиріт» Микола Кулеба, що, безсумнівно, сприятиме формуванню державної політики щодо захисту дітей та сімей, заснованої на християнських цінностях.

Очікувані результати роботи Альянсу:

 • кожна дитина-сирота знайшла люблячу сім’ю і дбайливих батьків;
 • кожна дитина, що потребує реабілітації або підготовки до самостійного життя, отримує відповідну допомогу;
 • церкви і християнські об’єднання отримали бачення і володіють стратегією того, як задовольнити потреби дітей;
 • державна система орієнтована на дитину та її виховання в сім’ї.

Щоб досягти поставлених цілей, Альянс «Україна без сиріт» створив і здійснює різні програми і проекти:

 • щорічні національні та регіональні конференції, навчальні семінари та тренінги;
 • публічні заходи масового характеру, із залученням дітей-сиріт, сімей та широкого кола громадськості;
 • Всеукраїнський День молитви за сиріт;
 • практичні програми «Одна церква – одна дитина» і «Одна церква – одна сім’я»;
 • допомога сім’ям вимушених переселенців і дітям у держустановах;
 • міжнародна ініціатива «Світ без сиріт».

«Україна без сиріт – це сьогоднішнє бачення, що стосується кожного віруючого, бо Бог є Богом сиріт. Коли ми служимо сиротам, ми віримо, що служимо Ісусові. І це – наш щоденний привілей», – Стів Вебер, президент Асоціації «Еммануїл» і засновник Альянсу.

Альянс «Україна без сиріт» не є політичною, релігійною або комерційною організацією. Альянс позиціонує відкритість до спільної роботи і партнерства в прагненні досягти поставлених цілей, одна з яких – зробити Україну першою в світі країною без сиріт.