Місіонерська школа

Місіонерська школа

Ідея про місіонерські школи народилася під час проведення навчання пасторів команди «Бачення. Стратегія. Ресурси» (БСР)*. Метою школи був розвиток лідерів церков і християнських організацій для ефективного служіння в умовах мінливого світу.

Для досягнення цієї мети розроблені, випробувані і успішно проводяться семінари, тренінги і програми; лідерська, місіонерська та пасторська школи, а також курс для старших священнослужителів.

Навчальна програма заснована на принципі «від особистості до командного служіння». Ісус теж закликав із натовпу особистості, вони розкрилися у своєму потенціалі, з них Він створив команду. І вже команда отримала Велике Доручення.

Програма навчання в Місіонерській школи складається з чотирьох сесій. Під час першої сесії проходить знайомство з кожним студентом, що приїхали на навчання. Під час другої сесії студенти вчаться колективній роботі. Третя сесія спрямована на командну роботу. А під час четвертої сесії студенти шукають відповідь на основне питання: що можна зробити разом?

Мета місіонерських шкіл – підготувати місіонерів різного віку та освіти для відкриття помісних церков у малих населених пунктах. Випускник місіонерської школи – пастор невеликої помісної церкви з 5-40 членів і реформатор життя в цьому населеному пункті. Його завдання – не просто проповідувати, а побачити глибокі потреби регіону і відповідати на них.

Цінності, які формуються у студентів Місіонерської школи: відданість справі, жертовність, характер слуги, вміння працювати так, як місцеві жителі, вміння плекати послідовників, уміння працювати в команді.

Необхідні вміння місіонера: проповідувати і навчати; починати і вести дитяче служіння; розуміння проведення прославлення; організація служіння в церкві; мати розуміння культурного зрізу у своїй місцевості, оскільки основний конфлікт у місіонерів на новій місцевості виникає не на підставі богословських питань, а через звичайні соціальні питання; вміти перетворювати оточення; розуміти, як заробляти гроші – як якнайшвидше перейти на самофінансування.

На академічне навчання відводиться 150 годин. За цей час студенти вивчають теологію місії, історію місіонерства, стратегію насадження церков, особливості сільських церков, кроки по насадженню нової церкви, особливості населених пунктів, духовну картографію, поняття культури та її особливості.

Місіонер – це джерело нового культурного і духовного рівня селища.

Студенти знайомляться з духовними дарами, формують бачення церкви, працюють над становленням особистості місіонера, вчаться будувати взаємини, вивчають особливості особистого євангелізму. Крім того, вивчаються основи духовної війни і заступництва, лідерства і мотивації, лідерства по книзі Неємії, конфлікту і примирення, особливості пошуку послідовників і плекання учнів, детально ознайомлюються з принципами церкви малих груп, етапами зростання церкви, мистецтвом вчення і проповіді, пасторської турботи, делегування влади і становлення помісної церкви.

Важливий етап навчання у Місіонерській школі – робота в командах: студенти обговорюють пройдений матеріал, виконують практичні завдання, вивчають особливості населених пунктів, готують практичні завдання і складають бачення для роботи в своєму регіоні.

У навчанні активно використовуються наочні посібники: художні фільми, карти місцевостей – назва міста, його історія, корінні жителі – все це має значення в процесі роботи місіонера, відеосвідчення служіння пасторів у селах.

Обмін досвідом – обов’язкова складова навчального процесу: для викладання запрошуються діючі успішні служителі – місіонери, пастори, студенти відвідують успішні церкви в селах, навчання проводиться в різних регіонах України на базі помісних церков.

Тренінги в навчальному процесі допомагають визначити істинні цінності служителя: перевіряються взаємини, тренується особистий євангелізм і проведення домашніх груп, місіонери вчаться працювати в команді, студенти готують проповіді.

Майбутні місіонери обов’язково виконують домашні завдання.

Програма супроводу випускників розрахована на 5 років. За цей період проводяться анкетування, мотивуючі зустрічі та підтримка, а також коригування програми.

* БСР – це авторський курс Асоціації «Еммануїл» інституту підвищення кваліфікації служителів із питань: Бачення (виконання Великого доручення), Стратегія (методи передачі Великого доручення), Ресурси (які ресурси можна використовувати й джерела для цих ресурсів).