Медпроект

Медпроект

Благодійні медичні акції – це медико-соціальний проект, який з 2003 року впроваджується Асоціацією «Еммануїл». У 2009 році до його реалізації приєдналася «Медична мобільна мклініка». Не менш, ніж двадцять разів на рік команда з 15-20 людей на запрошення громадськості, місцевої влади чи церковної громади їде у віддалені місця України для безкоштовного обстеження населення. У пріоритеті села і містечка, де люди рідко звертаються в поліклініки, лікарні, фельдшерські пункти.

«Я і раніше бувала у лікарів, але тут по-справжньому відчула істинну любов до людей, що страждають», – говорить Ірина, яка отримала безкоштовні окуляри в кабінеті у офтальмолога.

«Ми ставимося до кожного пацієнта як до цілісної особистості, у якої своя історія життя, а не як до одиниці «технічної проблеми». Деяким із них потрібно просто виговоритися», – пояснюють волонтери.

Кожен пацієнт проходить кілька лікарів, здає аналізи, робить УЗД та ЕКГ. Медичне обладнання лікарі привозять із собою, в тому числі і пересувну експрес-лабораторію.

Після обстеження і визначення діагнозу лікар призначає курс лікування і при необхідності виписує рецепт на безкоштовні ліки. Кожну таку акцію супроводжує команда консультантів духовно-психологічної підтримки. За одинадцять років діяльності проведено 204 подібних акції й охоплено понад 73 тисячі людей.