Клуб-700

Клуб 700

Клуб 700 – головна телевізійна програма CBN, що транслюється телеканалами по всій території Сполучених Штатів, Канади, Азії, Європи та країн СНД. Щоденна новинна публіцистична програма пропонує глядачам свіжі новини, сучасну музику, бесіди з гостями в прямому ефірі, свідоцтва. Часто в студію запрошують знаменитостей і відомих гостей, з якими ведучі обговорюють питання християнського життя. Програма також висвітлює головні світові новини, пропонуючи власні журналістські розслідування команди новинарів CBN.

ЗАСНОВНИКИ І ВЕДУЧІ КЛУБУ 700

Програма виходить з 1966 року і є однією з найтриваліших телевізійних програм в історії телемовлення.

Screenshot_3

В даний час програму ведуть Пет Робертсон, Гордон Робертсон, Террі Мьюсcен і Венді Гріффіт. У минулому со-ведучими були Бен Кінчлоу (1975-1988, 1992-1996), Шейла Уолш (1988-1992), Данута Рилко Содерман (1983-1987), Крісті Уотс (1999-2013) і Ліза Райан. Тім Робертсон був ведучим протягом року (1987-1988) разом із Кінчлоу і актрисою Сьюзан Ховард, поки Пет Робертсон балотувався на пост президента США в кампанії 1988 року.

ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ

У 1960 році Пет Робертсон, син колишнього сенатора США Абсалома Вілліса Робертсона, здобуває ліцензію на телестанцію WTOV-TV на 27 каналі в Портсмуті, штат Вірджинія, що припинила мовлення через незначну глядацьку аудиторію. Перейменований на WYAH-TV (відомий сьогодні як WGNT), з 1 жовтня 1961 року канал починає транслювати християнські програми на округ Хемптон-Роудс.

У 1962 році станція переживає фінансові труднощі і практично стоїть на межі закриття. Щоб зберегти станцію в ефірі, WYAH створює спеціальний випуск програми у форматі телемарафону.

Робертсон ставить перед собою мету – привернути 700 осіб, кожна з яких жертвувала б по $ 10 на місяць, чого було достатньо для підтримки станції. Робертсон називає цих людей Клубом 700.

Телемарафон став успішним проектом, який проводиться щорічно до сьогоднішнього дня. Після телемарафону в 1966 році Клуб 700 продовжує виходити в ефір у нічний час як двогодинна християнська музична програма, що складається з проповідей, молитви, вивчення Біблії та інтерв’ю. Музичний сегмент включає в себе різні стилі та напрямки: гімни, інструментальні композиції, афроамериканське і церковне прославляння.

Першим постійним ведучим програми стає Джим Беккер, який спільно зі своєю дружиною, Теммі Фей Беккер, веде дитячу програму на WYAH під назвою «Come On Over» (пізніше перейменовану на «Джим і Теммі»). Пара покидає CBN у 1972 році. За наявними відомостями сім’я Беккер просувається далі і допомагає запускати «The Trinity Broadcasting Network» (TBN), потім засновує своє телевізійне служіння і програму «The PTL Club», яка стає їх візитівкою. Після відходу Беккер, Пет Робертсон бере на себе роль ведучого і розвиває Клуб 700, скорочуючи музику і проповіді, і рухаючись до формату ток-шоу, розробленого Беккером. Робертсон перетворює Клуб 700 із вечірньої релігійно-тематичної програми на християнське ток-шоу.

Клуб 700 спочатку виходив в ефір тільки на WYAH-TV і інших приналежних CBN станціях в Атланті (WANX-ТВ) і Далласі (KXTX-ТВ), а пізніше в Бостоні (WXNE-TV). У 1974 році програма входить у список програм, які транслюються в національному масштабі з моменту покупки CBN ефірного часу на таких станціях як WPIX в Нью-Йорку, KTLA в Лос-Анджелесі, WPHL-TV в Філадельфії і WDCA у Вашингтоні. До 1976 року кількість станцій, що здійснюють трансляцію програми, збільшується до більш ніж 100. Деякі канали транслюють програму на декількох станціях, із можливістю вибору між повною 90-хвилинної версією або скороченою 60-хвилинної версією. У 1977 році Клуб 700 отримує додаткові можливості трансляції на національному рівні по кабельній мережі CBN, де так само, як і на ефірних каналах CBN, він транслюється три рази в день.

КЛУБ 700 ВІД 1980 РОКУ ПО ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС

У 1979 році виробнича студія Клубу 700 передислокується з офісу WYAH в Портсмуті в нову будівлю CBN в Вірджинія-Біч, де триває виробництво програми. У восьмидесяті шоу набуває журналістського формату з переважанням новинних та аналітичних сюжетів у поєднанні з інтерв’ю.

Наприкінці 70-их CBN продає групу своїх телестанцій, але незважаючи на це Клуб 700 продовжує трансляції CBN Cabel Network, а також на багатьох світських комерційних каналах і християнських станціях національного масштабу.

У 1988 році CBN Cabel Network перейменовується у «The Family Channel» (сімейний канал). У тому ж році «The Family Channel» входить у пакет «International Family Entertainment» у складі «News Corporation» з телепродюсером Хаімом Сабаном. Канал перейменовують у «Fox Family Channel», але через три роки «Fox Family» продають компанії «Walt Disney» і перейменовують в «ABC Family».

З 2005 року Клуб 700 транслюють на «ABC Family» три рази на день як частину договірного зобов’язання, спочатку взятого в рамках продажу каналу «The Family Channel» компанії «News Corporation». З 2009 року першому ранковому показу програми в ефірі передують півтори години шоу під назвою «Клуб 700 Інтерактив», яке використовує створювані інтернет-користувачами відео з коментарями глядачів програми.

ПОЛІТИЧНА ПРАВОЗАХИСНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Між 1978 і 1980 роками частиною програми стає обговорення поточних політичних питань, і в перші 20 хвилин шоу додаються новинні сегменти. Наслідуючи приклад Пета Робертсона, Клуб 700 однозначно схвалює консервативні політичні підходи, підтримуючи кандидатів-республіканців і пов’язані з цим юридичні аспекти в міру становлення християнського правового руху. За словами Робертсона, все це мало вплив на президентські вибори в 1980 році, а також на вибори в Конгрес. Це також стало базисом для кандидатури Пета Робертсона на пост президента США в 1988 році. Клуб 700 рішуче підтримує Ізраїль, особливо в його протистояннях з палестинцями та Організацією Об’єднаних Націй. Серед частих гостей програми – євреї Майкл Медвед і рабин Даніель Лапін, що розділяють консервативні іудейсько-християнські переконання Клубу.

МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ

В даний час CBN досягає через телебачення понад 100 народів, віщаючи на десятках мов. Щорічно програми дивляться понад 360 мільйонів людей. Основною стратегією CBN є розвиток телевізійних програм, вироблених співробітниками в різних країнах. Ці програми адаптуються під певну культуру та етнічну аудиторію, і виробляються на їхній рідній мові.

CBN заснувала міжнародні офіси в Камбоджі, Канаді, Коста-Ріці, Німеччини, Гані, Гонконгу, Індії, Індонезії, Мексиці, на Близькому Сході, в Нігерії, Перу, на Філіппінах, в Південній Африці, Таїланді, в Україні та Великобританії.

Регіональні версії Клубу 700:

  • Club 700 Hoy іспанською
  • Le Club 700 французькою
  • 700 Club Nigeria
  • The 700 Club Asia
  • Club 700 Germany
  • The 700 Club Canada
  • Ek Nayee Zindagi мовою хінді
  • Nireekshana мовою телегу
  • From Heart to Heart тайською
  • Solusi індонезійською

КЛУБ 700 В УКРАЇНІ ТА РОСІЇ

«Клуб 700» – це півгодинна інформаційно-публіцистична програма, яка була створена телекомпанією CBN. Останні новини християнського світу, коментарі авторитетних церковних лідерів, історії про неймовірний навернення людей до Бога об’єднані навколо головного: пошуку біблійних відповідей на найважливіші виклики сучасності. Гостями студії є священики, релігійні та громадські діячі. Вперше глядачі колишнього СРСР побачили дубльований російською мовою «Клуб 700» у 1994 році, а вже за рік з’явилася україномовна версія програми.

«Клуб 700 Інтерактив» проходить у форматі ток-шоу. Гості студії ведуть жваві дискусії, а в цей час глядачі телефонують у студію, щоб отримати відповіді на свої питання. У грудні 2010 року «Клуб 700 Інтерактив» уперше пройшов у формі молитовного марафону. Реакція аудиторії перевершила найоптимістичніші очікування: за ефір консультанти лінії довіри отримували від 14 до 16 дзвінків за хвилину! Сьогодні програма має два завдання: відповідати на духовні потреби глядачів і давати мікрофон представникам різних служінь в Україні та СНД.

Глядачі телепрограм Клубу 700 у подальшому можуть отримати духовну допомогу через телефонні консультації, літературу та Інтернет.