Дар усиновлення

Дар усиновлення

Проект «Дар усиновлення» заснований у 2004 році з метою вирішення проблем сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Їх в Україні офіційно налічується близько 30 000.

Команда «Дара усиновлення» організовує семінари, розробляє методичні матеріали та проводить тренінги. Регулярно оновлюється серія посібників «Уроки самостійності для молоді». Для батьків-усиновителів проводиться конференція «Зміцнюючи сім’ї». Окремий напрямок проекту – консультування і допомога сімейним парам, які бажають усиновити дитину.

Також волонтери «Дара усиновлення» протягом шести років організовують літній відпочинок вихованцям кількох інтернатів України. Усвідомлюючи всю необхідність допомоги сім’ям усиновителів та прийомним сім’ям, проект «Дар усиновлення» Асоціації «Еммануїл» за сприяння Альянсу «Україна без сиріт» у березні 2012 року розпочав всеукраїнську програму для усиновителів та прийомних батьків «Зміцнюючи сім’ї».

Уроки самостійності для молоді. Програма «Уроки самостійності для молоді» – це курс навчання для випускників дитячих будинків та шкіл-інтернатів і має на меті забезпечити підлітків знаннями, інструментами та навичками, необхідними для їх успішної інтреграції в суспільство після виходу з вищезазначених закладів. Програма пропонує практичні знання на підставі християнських світогляду і цінностей.

Програма складається з 10 модулів. Кожен модуль у свою чергу налічує від 2 до 7 – що в сумі складає 46 – 90-хвилинних занять. Для програми були розроблені посібник для вчителя і посібник для студента. Модулі включають такі теми:

Частина 1

Модуль 1. Особистість (хто я, яка моя цінність і як мені розвивати кожну зі сторін моєї особистості).

Модуль 2. Навички спілкування (як спілкуватися з оточуючими мене людьми, як вирішувати конфлікти, як набувати і зберігати друзів, правила хорошого тону).

Модуль 3. Здоров’я і гігієна (як правильно харчуватися, як доглядати за своїм тілом і вирішувати проблеми; шкідливі звички).

Частина 2

Модуль 4. Любов і секс (роль поваги у взаєминах, відносини хлопець-дівчина, Боже призначення сексуальних стосунків і наслідки їх неправильного використання).

Модуль 5. Дар шлюбу (що враховувати перед тим, як погодитися вступити в шлюб, як проявляти свою любов і як вирішувати конфлікти у шлюбі).

Модуль 6. Виховання дітей (потреби дітей, позитивне виховання дітей, вплив способу життя батьків на здоров’я їхніх майбутніх дітей).

Частина 3

Модуль 7. Домоведення (купівля і приготування їжі, прибирання вдома, догляд за одягом і взуттям, основи гостинності).

Модуль 8. Як розпоряджатися грошима та часом (скільки коштує життя, як складати бюджет, як планувати свій час).

Модуль 9. Трудові навички (як вибрати професію, як знайти роботу і зберегти її, як не потрапити в тенета работоргівлі).

Модуль 10. Закон і право (всесвітні права людини, права дітей-сиріт, призначення закону і наслідки його порушення).