Чи святкуватиме Україна Різдво 25-го грудня? •

Чи святкуватиме Україна Різдво 25-го грудня?

Не тот уже табор!
07.12.2016
В Киеве 2017 хористов проведут рождественский флешмоб
08.12.2016
Показать все

Дедалi бiльше українцiв cхильнi вважати, що перенесення святкування Рiздва на 25 грудня допоможе зменшити дистанцію між Україною та цивілізованим світом. Християнськi церкви в Українi, якi досi живуть за старим стилем лiточислення, вже котрий рiк поспіль намагаються домовитися про святкування початку нового церковного року разом з усiм свiтом.

Нарешті група депутатів різних фракцій парламенту 6-го грудня зареєструвала у Верховній раді законопроект №5496 «Про встановлення 25 грудня святковим днем в Україні». Тож чи святкуватиме Україна Різдво за новим стилем – наразі вирішується за стінами Ради.

Чимало громадян вважають, що перехiд на новий стиль – прагматична необхiднiсть. Найперша причина – виклики, що сьогодні як ніколи стоять перед християнством. Тому єднiсть – саме те, що нині так потрiбно українцям. Не тiльки католикам і православним, але й православним мiж собою.

Також логічним було би святкувати Різдво раніше Нового року і в рамках декомунізації країни. Адже не секрет, що радянська влада відволікала увагу людей від релігійних свят і акцентувала її на другорядних. Таким чином протягом існування СРСР на перший план вийшло надсвяткове відзначення Нового року, а Різдво 7-го січня губилося в феєрії новорічних народних гулянь.

«Ми маємо в Україні унікальну багатоконфесійну та багатонаціональну злагоду і мир, – наголосив один із ініціаторів законопроекту депутат Павло Унгурян. – Близько 30% українських християн відзначають Різдво Христове саме 25 грудня. Та найголовніше, що у цей день фактично весь світ відзначає це свято.

Тому цим законопроектом 24 народні депутати України прагнуть повернути історичну і духовну справедливість».

Законопроект підписали представники різних фракцій, які є представниками різних конфесій. Серед підписантів – депутати Ольга Богомолець, Микола Княжицький, Олександр Бригінець, Валерій Бабенко, Оксана Корчинська, Андрій Лозовий, Микола Лаврик, Олена Кондратюк, Євген Рибчинський, Сергій Соболєв та інші.

Микола Княжицький, коментуючи важливість зазначеного законопроекту, відзначив злагодженість роботи у цьому напрямку Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій: «Сила цієї організації в тому, що шанується право і віра кожного. Саме тому, шануючи право кожного українця мати це велике спільне свято у кожній родині, ми і подали цей законопроект».

Зміни у святкуванні християнського свята також обговорювалися під час останньої зустрічі Всеукраїнської ради церков із Головою Верховної ради Андрієм Парубієм.

При цьому ініціатори-депутати наголошують, що в жодному разі не наполягають на скасуванні святкування Різдва 7-го січня. Тобто пропонується відзначати свято за двома стилями, але офіційно і з державними вихідними.

Хтось може подумати: а чи не забагато випадає свят? На це питання відповів Олександр Бригінець: «Ми пропонуємо парламентарям переглянути список українських свят і скасувати застарілі «червоні дати», яких чимало залишилося ще з радянських часів».

Ольга Богомолець під час брифінгу у Верховній раді зазначила, що Україні сьогодні бракує добрих новин, особливо від парламенту. Та це об´єднання різних політичних сил навколо законопроекту вона вважає доброю новиною. «Це новина про мир, про злагоду, про взаємопорозуміння, якого нам так сьогодні бракує», – сказала вона.

Хочу зазначити, що церковнi канони нiчого не говорять про дату Рiздва, ця дата – символiчна. Вона не пов’язана з жодним календарем. Проте змiна старого стилю на новий стане доволi логічною, особливо з уваги на останнi полiтичнi подiї та рух Реформації. Навіть представники Української православної церкви схиляються до думки, що бажання бути рiвними в родинi iнших православних церков свiту вимагає поступової, але впевненої відмови від московських впливiв.

Отже, ініціатори законопроекту закликали решту депутатів дослухатися до всіх обгрунтувань і підтримати його ухвалення. А поки що Павло Унгурян запросив усіх киян і гостей міста на святковий різдвяний концерт, який відбудеться 25-го грудня о 15:00 на Європейській площі.


juli-dolmatovaicon1Юлія Долматова
прес-служба Асоціації «Еммануїл»

Комментировать

3 Comments

  1. Василий:

    Чому, для “зменшення дистанції між собою, та цивілізованим світом”, не міняють календарі китайці, араби, …? Одні ми, для “зменшення дистанції”, хочемо лягти під кого небудь. Спочатку православ”я розміняли на уніатство, тепер – взагалі католиками стати хочемо?

Добавить комментарий